دلارام

قیمت ساز کالیمبا به چه عواملی بستگی دارد؟

کالیمبا

کالیمبا یا پیانو انگشتی یک ساز زیباست که قرن هاست نواخته می شود و این روز ها به خاطر صدای گوشنواز آن به این ساز توجه بسیار زیادی می شود. اگر به خرید کالیمبا علاقه دارید، مهم است که انواع ساز کالیمبا را بررسی کنید. عوامل زیادی مانند نوع چوب، تعداد تیغه، جنس متریال های ساز، طراحی و ... بر قیمت ساز کالیمبا تاثیر دارد. ما در این مقاله به طور کامل تمام اطلاعات مربوط به خرید کالیمبا و قیمت ساز کالیمبا را بررسی می کنیم.

کالیمبا چیست؟

پیش از آنکه به بحث قیمت ساز کالیمبا و خرید کالیمبا بپردازیم، بهتر است ساز کالیمبا را معرفی کنیم. خاستگاه این ساز کشور آفریقاست و بومیان این مناطق سال هاست که این ساز را می نوازند. کالیمبا سازی کوچک و قابل حمل است و نواختن آن بسیار آسان است. تعداد تیغه های کالیمبا متنوع است و کالیمبای 17 تیغه بیش از دیگر انواع کالیمبا محبوبیت دارد؛ زیرا نت های مختلفی را پوشش می دهد. وقتی که انگشت خود را بر روی تیغه های ساز می کشید، ساز صدایی ملودیک تولید می کند.

در زمان خرید آنلاین کالیمبا باید به چه نکاتی توجه کنید؟

کالیمبا رنگی

اگر می خواهید ساز پیانو انگشتی را آنلاین خریداری کنید، باید به چند نکته توجه کنید تا بهترین ساز را بخرید:

  1. کیفیت و صدا

کیفیت و صدا در قیمت ساز کالیمبا تاثیر به سزایی دارد. به دنبال سازی باشید که از بهترین متریال مانند چوب بامبو یا ماهون استفاده می کند و نوع فلز تیغه آن بهترین باشد. بهتر است که برند موردنظر خود را انتخاب کنید و به نمونه صدا ها و ویدیو های مدل خود گوش دهید تا کیفیت صدای ساز را بررسی کنید.

کیفیت صدای ساز در هنگام خرید کالیمبا مهم است. لازم است تن صدای آن کاملا واضح باشد و رزونانس مناسبی داشته باشد. توجه کنید که هر نت به تنهایی چه صدایی دارد و نت های مختلف در کنار یکدیگر چگونه نواخته می شوند. همچنین یک کالیمبای خوب باید کوک شده باشد و برای مدت زمانی معین کوک خود را حفظ کند. 

  1. پشتیبانی از مشتری و اطلاعات کامل ساز

کالیمبا چوبی

شما باید فروشگاهی را انتخاب کنید که سرویس مشتری مناسب و پاسخ گویی دارد. در این صورت اگر سوالی در رابطه با خرید کالیمبا داشته باشید یا بعد از خرید کالیمبا مشکلی داشته باشید، فروشگاه موردنظر به مسائل شما رسیدگی خواهد کرد. همچنین بهتر است به قوانین بازگشت کالا دقت کنید. اگر به هر دلیلی شما از ساز خریداری شده راضی نباشید، با قوانین بازگشت کالای معقول، هزینه به شما عودت داده می شود.

پیش از آنکه کالیمبا را بخرید، مهم است که چند عامل را در هنگام خرید در نظر بگیرید. فروشگاهی را انتخاب کنید که اطلاعات ساز را به وضوح بیان کرده است و عکس های مختلفی از آن گذاشته شده است تا مشتری بدون هیچ مشکلی ساز را بررسی کند.

  1. تعداد تیغه

بستگی دارد شما با چه هدفی می خواهید ساز کالیمبا را بخرید. ساز کالیمبا به طور معمول 5،8،12 و 17 تیغه دارد. اگر در نواختن ساز مبتدی هستید، بهتر است که کالیمبایی با تعداد تیغه کمتر بخرید. کالیمبا 17 تیغه بهترین گزینه است؛ زیرا شما با آن می توانید هر آهنگی را بنوازید. بسیاری از انواع کالیمبا با دستورالعمل نواختن آن عرضه می شوند و شما به سرعت نواختن ساز را شروع می کنید.

  1. سازنده

خاستگاه ساز کالیمبا کشور زیمبابوه است و از چوب سنتی آفریقایی ساخته شده است. یکی از محبوب ترین برند های کالیمبا یک برند چینی به نام جکو است و در حال حاضر با کیفیت ترین های ساز کالیمبا را تولید می کند. برای اینکه بهترین ساز را بخرید، بهتر است که قبل از خرید تحقیقات لازم را درمورد برند موردنظر انجام دهید.

  1. قیمت ساز کالیمبا

کالیمبا آبی

قیمت ساز کالیمبا یکی از فاکتور های مهم در خرید کالیمباست. شما باید به دنبال کالیمبایی باشید که با بودجه شما همخوانی دارد و در عین حال بهترین کیفیت و صدا را دارد. کالیمبا 17 تیغه جکو یکی از بهترین کالیمبا ها با قیمت مناسب است.

  1. کیفیت چوب

یک کالیمبای سنتی از چوب اصیل آفریقایی ساخته می شود. امروزه در ساخت کالیمبا از چوب هایی مانند چوب درخت نارگیل، بامبو، گیلاس، صنوبر، صندل و ماهون استفاده می شود. چوب بامبو و ماهون بهترین هستند و در کیفیت و قیمت ساز کالیمبا تاثیر دارند. البته بعضی از انواع کالیمبا از جنس اکریلیک است که صدای آن با چوب متفاوت است. همچنین باید توجه کنید که قطعات کالمیبا مانند بدنه اصلی و تیغه های آن چگونه در کنار یکدیگر قرار گرفته اند. به دنبال سازی باشید که ساختار محکم دارد و صدای آن واضح و روشن است.

  1. نظرات دیگران

یکی از عوامل مهم در هنگام انتخاب بهترین کالیمبا این است که نظرات دیگران را بخوانید و از کیفیت کالیمبا اطمینان حاصل کنید. در ابتدا باید یک فروشگاه اینترنتی معتبر را انتخاب کنید که مشتریان زیادی از آن رضایت دارند.

سوالات متداول

کالیمبا

  • قیمت ساز کالیمبا چقدر است؟

قیمت ساز کالیمبا به سایز، کیفیت متریال و تعداد تیغه های آن بستگی دارد. در سال 1402، ساز کالیمبا از 900 هزار تومان تا حدود 3 میلیون تومان قیمت دارد.

  • چگونه نواختن کالیمبا را شروع کنیم؟

شما بهتر است که پیانو انگشتی را با هر دو دست خود نگه دارید و به تیغه های آن ضربه بزنید. همچنین با فشار دادن تیغه ها به سمت پایین و رها کردن آن ها، صدا های مختلفی ایجاد می شود. اگر کالیمبای شما حفره داشته باشد، با پوشاندن حفره و رها کردن آن، صدای ساز تغییر می کند. همچنین با ضربه زدن به بدنه کالیمبا در هنگام نواختن، یک ریتم جدید به ساز اضافه می کنید.

جمع بندی

فرقی ندارد که یک نوازنده حرفه ای باشید یا یک مبتدی که می خواهد نواختن یک ساز جدید را شروع کند. کالیمبا یکی از بهترین ساز ها برای ورود به دنیای بی پایان موسیقی است. قیمت ساز کالیمبا در میان دیگر ساز ها مناسب است و خرید آن بهترین هدیه به خودتان است. همچنین یادگیری این ساز بسیار آسان است و به راحتی با ساز کالیمبا موسیقی را فرا خواهید گرفت. ما در این مقاله درمورد عوامل موثر بر قیمت ساز کالیمبا توضیح دادیم تا در زمان خرید کالیمبا دچار سردرگمی نشوید.